O mnie

O mnie

Nazywam się Filip Powroźnik, jestem prawnikiem i od 2009 roku pomagam ludziom wychodzić z długów.

Specjalizuję się w doradztwie przy problemach finansowych, w pomocy dla dłużników, w zapewnianiu wsparcia prawnego zawsze tam, gdzie osobie lub firmie grozi bankructwo czy komornik.​

W 2019 roku mija 10 lat odkąd założyłem Kancelarię Prawną LEXADVISOR, która specjalizuje się w obsłudze prawnej przy procesach restrukturyzacyjnych i upadłościowych, a także zapewnia kompleksową pomoc prawną dla podmiotów zadłużonych na rynku konsumenckim i gospodarczym.

Po co ta strona? Wcześniej strona działała pod nazwą obronaprzedkomornikiem.pl. Zmiana wynika z chęci wprowadzenia na rynek usług restrukturyzacyjnych i oddłużeniowych jeszcze bardziej unikatowych rozwiązań dla dłużników. Na stronie nadal będzie można czytać artykuły o tym, jak radzić sobie z komornikiem i wychodzić z długów, ale jednocześnie pojawią się nowe informacje, bardziej inspirujące do wychodzenia z długów.

Jak mogę Ci pomóc?

W trakcie zdobywania doświadczenia zawodowego zrozumiałem jak myśli i czego potrzebuje dłużnik. Uświadomiłem sobie jak ważnym zjawiskiem są problemy finansowe. Nauczyłem się wskazywać przyczyny zadłużenia, przedstawiać rozwiązania problemów oraz oceniać decyzje gospodarcze pod kątem ryzyka i opłacalności. Spotkanie ze mną to nie tylko przedstawienie wiedzy prawnej i udzielenie konsultacji, ale – co sprawia mi największą przyjemność – koncentracja na kompleksowym podejściu do problemów finansowych. Oznacza to wyjaśnienie wszystkich aspektów prawnych danego problemu, a także edukację i mentoring z wykorzystaniem wiedzy psychologicznej, finansowej i zarządzania. Po co to wszystko? Aby już nigdy nie popaść w problemy finansowe.

Nowością jest wprowadzenie wykładów i szkoleń o tym, jak radzić sobie z problemami finansowymi.

Jestem autorem artykułów prawniczych na temat prawa cywilnego, handlowego i egzekucyjnego. Współpracowałem z wydawnictwem prawniczym Wolters Kluwer. Mam na koncie publikację książkową pt. Poradnik windykacyjny dla początkujących.

Moją pasją jest zwiększanie świadomości prawnej u dłużników i pokazywanie, że bycie dłużnikiem to nie wstyd. Uważam, że problemy finansowe biorą się z braku edukacji finansowej, dlatego moim celem jest promowanie takiego sposobu zarządzania finansami, budżetem domowym czy firmowym, aby unikać problemów finansowych.