O mnie

O mnie

Nazywam się Filip Powroźnik, jestem prawnikiem i od 2009 roku doradzam osobom i firmom w sprawach płynności finansowej, rozwoju biznesu i ochrony majątku.

Specjalizuję się w doradztwie prawnym i gospodarczym na styku prawa i finansów. Udzielam konsultacji i porad w sprawach o zapłatę, przedawnienia długów, odwołania od nakazu zapłaty, restrukturyzacji zobowiązań i firm, upadłości konsumenckiej, negocjacji z bankami, wypowiedzianych umów kredytowych, postępowania komorniczego oraz w innych sprawach bankowych, finansowych, oddłużeniowych.​

Od 2009 roku jestem założycielem i partnerem zarządzającym Kancelarii Prawnej LEXADVISOR, która specjalizuje się w obsłudze prawnej procesów restrukturyzacyjnych i upadłościowych, doradza przy zakładaniu spółek, optymalizacji biznesowej, a także zapewnia kompleksową pomoc prawną na rynku konsumenckim i gospodarczym.

Po co ta strona? Wcześniej strona działała pod nazwą obronaprzedkomornikiem.pl. Zmiana wynika z chęci wprowadzenia na rynek usług restrukturyzacyjnych i oddłużeniowych jeszcze bardziej unikatowych rozwiązań dla klientów. Na stronie nadal będzie można czerpać wiedzę o tym, jak radzić sobie z windykacją, komornikiem i wychodzić z długów, ale jednocześnie pojawią się nowe informacje, bardziej inspirujące do poprawy płynności finansowej. Poprawa płynności finansowej to coś więcej niż wyjście z zadłużenia. Wieloletnie doświadczenie w zakresie oddłużania pozwoliło mi odkryć, że kluczem do sukcesu w poprawie płynności finansowej jest spojrzenie na finanse w sposób holistyczny, który uwzględnia nasze zasoby i możliwości, a następnie dopasowanie ich do różnych zobowiązań.

Jak mogę Ci pomóc?

W trakcie zdobywania doświadczenia zawodowego zrozumiałem jak myśli i czego potrzebuje dłużnik. Uświadomiłem sobie jak ważnym zjawiskiem są problemy finansowe. Nauczyłem się wskazywać przyczyny zadłużenia, przedstawiać rozwiązania problemów oraz oceniać decyzje gospodarcze pod kątem ryzyka i opłacalności. Spotkanie ze mną to nie tylko przedstawienie wiedzy prawniczej i udzielenie porady, ale – co sprawia mi największą przyjemność – koncentracja na kompleksowym podejściu do problemów finansowych. Oznacza to wyjaśnienie wszystkich aspektów prawnych danego problemu, a także edukację i mentoring z wykorzystaniem wiedzy psychologicznej, finansowej i zarządzania. Po co to wszystko? Aby już nigdy nie popaść w problemy finansowe.

Kontakt ze mną, poznawanie moich strategii poprawy płynności finansowej, można uzyskać poprzez konsultację, zakup webinaru czy kursu lub wykład na tematy prawno-finansowe, prawno-biznesowe. 

Jestem autorem artykułów prawniczych na temat prawa cywilnego, handlowego i egzekucyjnego. Współpracowałem z wydawnictwem prawniczym Wolters Kluwer. Mam na koncie dwie publikacje książkowe: Poradnik windykacyjny dla początkujących, Przewodnik po problemach finansowych. Wypowiadam się w mediach na tematy prawno-finansowe i oddłużeniowe: Forbes, Puls Biznesu, Polsat, Rzeczpospolita, Twój Styl, TVP. Prowadzę wykłady inspiracyjno-biznesowe dla różnych grup przedsiębiorców.

Moją pasją jest zwiększanie świadomości prawnej na tematy prawno-finansowe, edukacja w kierunku lepszego zarządzania finansami i unikanie spirali zadłużenia. Uważam, że problemy finansowe biorą się z braku edukacji finansowej, dlatego moim celem jest promowanie takiego sposobu zarządzania finansami, budżetem domowym czy firmowym, aby unikać problemów finansowych.