Jak uratować firmę przed bankructwem?

Jak uratować firmę przed bankructwem?

pexels-kampus-production-8439696
Artykuły / Restrukturyzacja

Jak uratować firmę przed bankructwem?

Prowadzisz firmę i masz problemy finansowe? To znaczy: brakuje Ci pieniędzy na bieżące płatności, coraz częściej odbierasz telefony od windykacji, zaczynasz martwić się czy Twój biznes ma sens. To normalne, każdy przedsiębiorca na różnych etapach prowadzenia biznesu doświadcza lepszych i gorszych momentów.

Jednak gdy ten gorszy czas utrzymuje się przez kilka miesięcy, to spróbuj odczytać to jako głębszy problem, z którym coś trzeba zrobić.

Jednym ze sposobów amortyzacji nagromadzonych problemów jest uproszczona restrukturyzacja. Polega ona na szybkiej procedurze dogadania się z wierzycieli i ustaleniu nowych warunków spłaty zobowiązań. Dzięki temu unikniesz wypowiedzenia umów, w tym umów kredytowych i pojawienia się komornika. Procedura realizowana jest pod nadzorem doradcy restrukturyzacyjnego, z którym trzeba zawrzeć umowę.

Wspólnie z doradcą restrukturyzacyjnym tworzysz plan spłaty zobowiązań, który przedstawiany jest wierzycielom. Gdy wierzyciele zaakceptują plan spłaty, to zaczynasz spłacać według nowych zasad. Największą i nieocenioną korzyścią z przeprowadzenia uproszczonej restrukturyzacji jest to, że ochronisz swój biznes przed bankructwem.