Przygotuj Się Na Zmiany w Zarabianiu Pieniędzy

Świat należy do wizjonerów

Ponad sto lat temu Henry Ford rozpoczął na masową skalę produkcję samochodów z silnikiem spalinowym. W tamtym czasie zdecydowanie wyprzedził innych, którzy zaczynali myśleć o produkcji aut. 

Jakie były wówczas reakcje jego otoczenia, opinii publicznej? “To się nie uda, ludzie nie potrzebują takich dziwnych maszyn, nie potrzebują szybko jeździć, wolą powozy konne… 

Firma Henry Ford już po kilkunastu latach od rozpoczęcia produkcji, jeszcze przed II Wojną Światową, produkowała kilkanaście milionów samochodów rocznie, a Henry Ford stał się pionierem myślenia na wielką skalę i jako jeden z pierwszych zastosował taśmę produkcyjną do produkcji aut. To zrewolucjonizowało rynek i w ogóle przemysł motoryzacyjny.

Dziś samochodów jest więcej niż ludzi… A Ford Motor Company po ponad stu latach istnienia jest drugim co do wielkości producentem samochodów w USA i piątym pod względem wielkości na świecie. 

Zmiany są nieuniknione

Henry Ford osiągnął sukces, ponieważ szedł pod prąd, nie zgadzał się z myśleniem większości, miał swoją wizję i był konsekwentny. Dziś, gdy każdy z nas jeszcze bardziej może artykułować swoje poglądy i rozwijać się w dowolnym kierunku, musimy zdać sobie sprawę, że na naszych oczach dzieje się rewolucja na miarę tego, co działo się w czasach, gdy zaczęto produkować pierwsze samochody. Tą rewolucją jest sposób zarabiania pieniędzy. Żyjemy w ostatnich latach myślenia, że zarabianie pieniędzy wymaga “pójścia do pracy”, znalezienia się w jakimś miejscu, biurze, a czas pracy liczony jest w godzinach “od – do”. 

Wystarczy wspomnieć, że kiedyś nasi rodzice, dziadkowie chodzili jeszcze do fabryki, a obecnie w fabrykach już w większości pracują maszyny, roboty, jest pełna automatyzacja. W tym kierunku i jeszcze mocniej będą szły zmiany w kolejnych sferach życia zawodowego. Tak jak kiedyś fabryki zastąpiły miejsce pracy, tak samo w niedalekiej przyszłości Sztuczna Inteligencja zastąpi nas, ludzi.  

Czy jesteśmy przygotowani na zmiany?

 

 

Możesz zarabiać z każdego miejsca na świecie

Jako ludzie będziemy musieli oswoić się z tym, że większość prac, zawodów, które znamy, przestanie być wykonywana przez ludzi i zostanie zastąpiona przez Sztuczną Inteligencję. Ale jako ludzie możemy wyprzedzić te zmiany i zacząć zmieniać sposób zarabiania. 

Dlaczego w ogóle mówimy o zarabianiu? Bo od zawsze ludzie potrzebowali coś robić, aby mieć na ubranie, jedzenie, mieszkanie, jakieś rozrywki. Zmieniają się tylko warunki, możliwości, ale potrzeby zostają te same. 

Uważam, że rewolucją, która już zaczyna dziać się na naszych oczach, jest wykorzystanie Internetu do zarabiania pieniędzy. Tu nie chodzi tylko o reklamowanie swoich usług i produktów, ale o coś więcej – wykorzystanie Internetu jako platformy do wymiany usług i produktów za pieniądze. Dziś już wystarczy, że dzielisz się pewną wartością z innymi, udostępniasz im usługi, produkty, których potrzebują inni, a w zamian dostajesz od nich za to pieniądze. Już nie musisz “iść do pracy”, “pracować dla kogoś”, “posiadać biura”. Wystarczy Internet i umiejętność dostarczenia innym tego, co potrzebują. 

W ten sposób działają najbardziej popularne obecnie sposoby zarabiania: dropshipping, cała sfera sprzedawania wiedzy przez Internet (blogi, vlogi, YouTube, TikTok, ebooki, kursy), afiliacja. Co więcej, z wykorzystaniem tych metod każdy z nas może stworzyć swojego Amazona, swoje Allegro itp. Dropshipping to sprzedaż produktów bez posiadania swojego magazynu. Afiliacja to polecanie produktów przez Internet za pomocą linków polecających. Jak widać, te nowoczesne metody zarabiania to rewolucja, ponieważ przez Internet dajemy innym coś, czego oni potrzebują i z tego zarabiamy. Warto również zaznaczyć, że są inne jeszcze metody zarabiania i powstają wciąż nowe metody, a także następuje połączenie tych metod i wzajemne ich wykorzystywanie do pomnażania zarobku.   

Prawdziwie rewolucyjną zmianą jest to, że te nowoczesne metody zarabiania wcale nie wymagają dużych nakładów finansowych, co powoduje ich ogólną dostępność. Każdy naprawdę może to robić. Internet stał się współczesną “fabryką”, “biurem”, “magazynem”. 

Mamy opory w podjęciu nowoczesnej pracy

Choć zmiany są nieuniknione i warto coraz mocniej myśleć o znalezieniu dla siebie nowoczesnych metod zarabiania, to widać jeszcze opory u niektórych. Wyrażają oni pogląd, że “taka forma pracy ich nie interesuje”, że “to nie dla nich”. Zasmucę tych ludzi i jednocześnie pocieszę. Odczaruję ich obawy, mówiąc, że sami nie wymyślili tych obaw, to nie dotyczy nawet ich samych, ale zawsze, gdy nadchodzi coś nowego, to obawiamy się tego. Ale gdy sprawdzimy to, podejmiemy jakieś kroki, to lepiej wszystko zrozumiemy i staniemy się przekonani do tego, co robimy. Będziemy zadowoleni z podjętych zmian i… będziemy zdziwieni, że inni tego nie rozumieją.

Jeśli zatem ktoś mówi, że nowoczesna metoda zarabiania, z której coraz więcej ludzi korzysta, która jest źródłem nowych satysfakcji zawodowych, kolejnych stabilnych dochodów, nie jest dla nich, to tak naprawdę nie zrozumiał jeszcze nadchodzących zmian. Tak jak ponad sto lat temu Henry Ford był pionierem i zaczął produkować samochody, a inni nie rozumieli tego, tak samo dziś jedni rozumieją co się dzieje w sposobie zarabiania i otwierają się na nową wiedzę, nowe doświadczenia, a inni jeszcze nie nadążają za tym. Tych drugich czas zaskoczy. Ci pierwsi będą wygranymi. 

Po prostu zacznij

Nie ma żadnej nadprzyrodzonej, tajemnej wiedzy, aby zrozumieć, że zmiany nadchodzą i warto zmienić sposób zarabiania pieniędzy. Jedynie można zarekomendować, aby po prostu zacząć robić coś innego, co za jakiś czas przyniesie korzyści. Zmiany i tak nastąpią, więc lepiej zawczasu wejść w proces przygotowywania się z tym, oswajania, próbowania. Za sto lat każdy człowiek będzie zarabiał przez Internet, tak jak dziś prawie każdy człowiek ma samochód, a sto lat temu w tę wizję wierzyli tylko nieliczni.