Plan spłat w upadłości konsumenckiej

Plan spłat w upadłości konsumenckiej

Artykuły / Upadłość konsumencka

Plan spłat w upadłości konsumenckiej

Przedstawiam plan spłat w upadłości konsumenckiej, który dotyczy mojego klienta. Podstawową korzyścią z upadłości konsumenckiej jest możliwość wpłacania minimalnych kwot na poczet spłaty długów przez okres do 36 miesięcy z perspektywą umorzenia pozostałej kwoty zadłużenia pod warunkiem wykonania ustalonego planu spłat.

Zobacz postanowienie sądu upadłościowego ustalające plan spłat: plan spłat

Upadłość konsumencka została ogłoszona wobec osoby w wieku 30 lat. Kwota zadłużenia przy ogłaszaniu upadłości wynosiła ok. 40 tys. zł. Osoba nie miała stałej pracy, utrzymywała się z prac dorywczych w gastronomii. Nie posiadała żadnego majątku.

Po ogłoszeniu upadłości wspólnie z klientem i syndykiem rozważaliśmy wysokość miesięcznej kwoty, jaką będzie mógł płacić klient. Ostatecznie udało się wynegocjować plan spłat na poziomie 90 zł miesięcznie przez okres 36 miesięcy. Sąd zatwierdził zaproponowaną kwotę.

Dzięki upadłości konsumenckiej mój klient mimo posiadanego zadłużenia ok 40 tys. zł dostał możliwość spłaty długu przez okres 36 miesięcy tylko po 90 zł miesięcznie. Wynika z tego, że w ciągu 3 lat klient zapłaci 3240 zł. Po wykonaniu tego planu spłat kwota, która pozostanie do spłacenia, ulegnie umorzeniu. Na tym właśnie polega upadłość konsumencka.

Pamiętaj:

 1. Masz zadłużenie – skorzystaj z upadłości konsumenckiej.
 2. Spłacisz tylko tyle, na ile pozwalają Twoje dochody.
 3. Nie musisz posiadać majątku.
 4. Pozostała kwota długu zostanie umorzona.
 5. W ten sposób pozbędziesz się komornika i wyjdziesz z długów.

Dowiedz się więcej o upadłości konsumenckiej:

 1. Upadłość konsumencka krok po kroku
 2. Co to jest upadłość konsumencka?
 3. Kto ogłasza upadłość konsumencką?

Comments (2)

 1. Opiekun Długów

  W Pani przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie upadłość konsumencka. Jeśli opisze Pani swoją historię, przedstawię szczegóły prowadzenia sprawy o upadłość konsumencką. Proszę opisać swoją historię na maila: biuro@obronaprzedkomornikiem.pl

 2. Agnieszka ples

  Jestem bardzo zadluzona nie mam pracy bo lekarz zabronił mi nie mogę dźwigać tylko do 1kg jestem jeszcze na chorobowym od zusu i czekam czy mi przyznają zasiłek rehabilitacyjny ciężko mi jest bo jestem sama z dzieckiem mąż nas opuścił i mam swój kredyt w banku w wysokości 664 zalecam z wieloma radami tym bardziej że nie płacę tyłka ta s swoim banku bo jest mi automatycznie ściągane z konta proszę o pomoc jak mam wyjść z tych długów i jak ogłosić upadłość konsumencka

Leave your thought here