Kto najczęściej korzysta z upadłości konsumenckiej?

Kto najczęściej korzysta z upadłości konsumenckiej?

Artykuły / Upadłość konsumencka

Kto najczęściej korzysta z upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka nie jest jeszcze tak popularna w Polsce. Wynika to m.in. z negatywnego skojarzenia wyrazu “upadłość”, które przywołuje na myśl inne źle kojarzone wyrazy, jak: upadek, bankructwo. A to wszystko kojarzy się z niepowodzeniem. Tymczasem upadłość konsumencka to najlepszy sposób na pozbycie się długów. Wcale nie oznacza niepowodzenia, ale jest krokiem ku wyjściu z problemów finansowych, a więc otwiera przed osobą zadłużoną bramę do lepszego świata, świata bez długów.

Warto w kilku punktach zdefiniować kto korzysta z upadłości konsumenckiej, aby rozwiać wątpliwości, że wcale nie jest to coś negatywnego, a faktem jest, iż korzysta z upadłości konsumenckiej coraz więcej osób.
1. Osoby w wieku 35-65+lat.
2. Osoby, które nie radzą sobie ze spłatą kredytów, chwilówek – to znaczy ich raty kredytów i chwilówek przewyższają dochody.
3. Konsumenci oraz przedsiębiorcy, którzy prowadzili kiedyś firmę, ale z powodu problemów finansowych ją zamknęli, a teraz mają długi po tej firmie.
4. Osoby, które mają wieloletnie egzekucje komornicze.
5. Nie trzeba mieć majątku.

Upadłość konsumencka to mówiąc ogólnie procedura prowadzona pod nadzorem sądu, dzięki której możemy spłacić nasze długi w bardzo korzystny sposób.

Leave your thought here