Emocjonalne i mentalne podejście do finansów

Emocjonalne i mentalne podejście do finansów

„Finanse to także emocje, poznaj je…”
Jak radzić sobie z emocjami przy problemach finansowych?

Tzw. czynniki miękkie odgrywają bardzo ważną rolę przy problemach finansowych. Kiedy mamy problemy finansowe towarzyszy temu często duży stres, kiedy wychodzimy z problemów emocjonalnie odczuwamy dużą ulgę, ale to bardzo ważny moment aby po każdej sytuacji kryzysowej wyciągnąć wnioski – co doprowadziło do naszych problemów i co powinniśmy zrobić żeby tych błędów więcej nie popełniać.

To podobnie kiedy stosujemy dietę i dbamy o dyscyplinę żywieniową. Emocjonalnie cieszą nas efekty naszej diety i nasze samopoczucie się poprawia, ale kiedy kończymy stosowanie diety chcielibyśmy utrzymać naszą dobrą wagę i sylwetkę.

Tymczasem kiedy nie wyciągniemy odpowiednich wniosków nie będziemy stosować się do zalecanych nawyków żywieniowych szybko wrócimy do sytuacji wyjściowej.

Podobnie jest z finansami, gdzie wyjście z długów to połowa sukcesu. To jak emocjonalnie i jak świadomie podejdziemy do układania naszych finansów na prostej decyduje czy przed nami kolejne niebezpieczne zakręty czy prosta autostrada.