Jak wyjść z długów?

Jak wyjść z długów?

Artykuły / Jak wyjść z długów

Jak wyjść z długów?

Kredyty, windykacja, problemy finansowe, komornik – to tylko okres przejściowy. Jak wyjść z długów? Jak poradzić sobie z zadłużeniem? Jak uniknąć komornika? Trzeba na pewno zmierzyć się z problemem. Uświadomić sobie swoje błędy. Cofnąć się do momentu, gdy nie mieliśmy długów i zrozumieć, co zrobiliśmy nie tak, że w krótkim czasie znaleźliśmy się w spirali zadłużenia.

Pamiętajmy o tym, że nigdy nie jest za późno na wyjście z długów, a bycie dłużnikiem to nie wstyd. Zobacz mój filmik: Bycie dłużnikiem to nie wstyd

Najczęstszą przyczyną długów jest niepotrzebne zaciąganie kredytów. Brakuje nam na coś pieniędzy, bierzemy kredyt i cieszymy się, że dzięki temu sfinansowaliśmy jakiś cel konsumpcyjny. Za kilka miesięcy znowu brakuje nam pieniędzy, ponownie bierzemy kredyt. Nasza radość jest podobna, jak za pierwszym razem, ale raty miesięczne zaczynają nas już męczyć. Przychodzi jeden, drugi taki miesiąc, kiedy brakuje na zapłacenie raty. Jeśli mamy jeszcze zdolność kredytową, udaje nam się uzyskać kolejny kredyt. Tym kolejnym kredytem spłacamy zaległe raty, ale w następnym miesiącu nie jesteśmy już w stanie zapłacić wszystkich rat, bo łączne raty przekraczają dochody. Tak powstaje zadłużenie.

Przyjęta przeze mnie definicja problemów finansowych opiera się na założeniu, że problemy finansowe są wtedy, gdy wydatki przekraczają dochody. Niezależnie od tego, ile ktoś zarabia, jeśli jego wydatki, w tym raty kredytów, przekraczają dochody, występuje stan problemów finansowych. W takiej sytuacji należy podjąć działania naprawcze. Tylko szybkie działanie pomoże nam wyjść z długów.

W swojej praktyce pomagam klientom opanować problemy finansowe. Wyjaśniam im, jakie błędy popełnili, mobilizuję do zmiany oraz prowadzę ich przez proces wyjścia z długów. Moja pomoc polega na stworzeniu planu finansowego dla klienta, który uwzględniał będzie dochody i wszystkie wydatki. Następnie podejmujemy działania w celu zmiany warunków spłaty kredytów, tak aby klient odzyskał płynność finansową. Proces wyjścia z długów trwa kilka miesięcy.

Jak wyjść z długów? Idź do zakładki KONSULTACJE i opisz swój problem.

Leave your thought here

Twój adres email nie zostanie opublikowany.