Skuteczna obrona dłużnika w licytacji ruchomości

Skuteczna obrona dłużnika w licytacji ruchomości

Artykuły / Obrona przed licytacją komorniczą / Porady prawnika / Wstrzymanie komornika

Skuteczna obrona dłużnika w licytacji ruchomości

Dziś ok g. 9 wyszedłem z kancelarii komorniczej niezwykle zadowolony. Dowiedziałem się, że licytacja ruchomości mojego klienta, która została wyznaczona przez komornika na dzień dzisiejszy na g. 11 w miejscu zamieszkania dłużnika, została odwołana. Taki skutek był możliwy dzięki przygotowaniu odpowiednich wniosków w toku postępowania egzekucyjnego i zapewnieniu należytej ochrony prawnej dłużnikowi.

Klient trafił do mnie w zeszły czwartek, więc na podjęcie działań mieliśmy zaledwie 2-3 dni robocze. Krótki czas na opracowanie strategii nie przeszkodził nam w przeprowadzeniu pełnej analizy prawnej stanu faktycznego i zastosowaniu najbardziej korzystnych środków prawnych dla dłużnika. Właściwie już w dniu wczorajszym mieliśmy przygotowany plan działania w celu odwołania licytacji. Dziś w rozmowie z komornikiem przyjęte przeze mnie założenia zostały zrealizowane. Co istotne, licytacja została odwołana bez inicjatywy wierzyciela.

Odwołanie licytacji było bardzo ważne z uwagi na to, że dla klienta miejsce zamieszkania jest również miejscem pracy. Pojawienie się osób trzecich w mieszkaniu, potencjalnych licytantów, mogłoby zaważyć na zaufaniu otoczenia i dobrym wizerunku klienta. Odwołanie licytacji było najważniejszym celem przy podjęciu się przeze mnie sprawowania opieki prawnej.

Pamiętajmy o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zrobić porządek ze swoimi długami i pozbyć się komornika.

Comments (2)

  1. Kama

    Witam, mam podobny problem. W jaki sposób mogę liczyć na Państwa pomoc?.

    1. Opiekun Długów

      Szanowna Pani, moja pomoc polega na doradztwie w kierunku uchylenia zajęcia egzekucyjnego. Współpraca ze mną zaczyna się od konsultacji prawnej drogą mailową 99 zł lub osobiste spotkanie w kancelarii 200 zł. Jeśli jest Pani zainteresowana, proszę o wejście w zakładkę “kontakt” i postępowanie zgodnie z instrukcją.

Leave your thought here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *